Založ si blog

Také “málo vážne“ znásilnenie.

Tento príspevok bude venovaný najväčšiemu pokrytectvu justície, na ktorú narážam opakovane.  Princíp, ktorý vo mne evokuje dojem, že stále žijeme v primitívnych časoch.

Práve dnes som sa stretol s prípadom, ktorý mi rozbúril krv a zafúľaní, upotení robotníci hádžuci lopaty uhlia do mojich pecí hnevu, pridali do tempa.

Takže natienim scénu: je noc, mladá žena sa vracia z koncertu a má trošku vypité, lebo povedzme si na rovinu, drinky k večernej zábave patria. Povieva jarný vánok a ona kráča domov k manželovi. Azda je v myšlienkach už doma.

Vtom na sebe pocíti cudzie ruky, mužské a drsné. Zrazu ju tmavá silueta ťahá do tmy. Z dôvodov, ktoré chápe iba osud, tam práve niet ani živej duše.

,,Bože! Pommóóóc!“ Ibaže Boh nemá čas.

Pozrie naňho, vidí lačný pohľad v jeho ligotavých očiach vyvolávajúcich hrôzu. Drsne ju zvalí na zem, dopadne na ňu a obchytkáva ju na prsiach, zatiaľ čo ona z plného hrdla kričí.

Zrazu sa svet zatrasie. Než si uvedomí čo sa stalo, dostane druhý úder. No i tak neprestáva kričať. Myslí pravdepodobne na manžela, znova kričí so slzami, čo ju štípu v očiach, keď jej začína mocnými prstami driapať nohavice.

Ozve sa krátke RIPSSS!, a nohavice sú preč, aspoň tá časť v oblasti rozkroku. Roztrhal ich.

Ona vie, že ju chce znásilniť. Človek má v hrudi malú pumpu, akúsi pásovú výrobu na nádej, preto stále dúfa, kričí, čaká zázrak.

Po druhom RIPSSS!, zacíti, že je nahá a nohavičky sú roztrhané. Dotýka sa jej, cíti jeho ruky tam, kde ich nechce cítiť, no napriek zúfalým pocitom ubrániť sa, on pokračuje.

Keď nadvihol telo, naivne uverila, že ju nechá, že v konečnom dôsledku existuje šťastie, no vtom zabudne dýchať pri pohľade na jeho ruky, ako rozopínajú zips.

Panebože!, pomyslí si, no v nebesiach znova nezdvíhajú.

Každý si domyslí, ako to ďalej pokračuje, nebudem to opisovať, pretože si pri každom ťahu pera predstavujem, ako ho v poslednej chvíli zastaví náhodný dobrodinec, ibaže nič také sa nestalo. Takmer trištvrte hodinu ju znásilňoval, bil a ignoroval, čo tým spôsobuje. Či už duševne, alebo fyzicky.

Muži, akoby ste sa cítili keby je obeťou vaša milovaná? Čo by ste chceli urobiť? Svoje myšlienky si radšej nechám pre seba, lebo nejaký snaživý policajt, bažiaci po kariére, by zatúžil po novej čiarke.

K čomu spejem? K nehoráznosti. Inak to nenazvem. Dotyčný zver dostal dva a pol roka nepodmienečne. Dva a pol! Ja som už dva roky vo väzbe za ekonomický pokus. Jeho právna kvalifikácia mu umožňuje po polovici podmienečne vyjsť. Čiže rok a tri mesiace.

Chalan za ekonomický pokus z tohto príspevku (čítaj tu) dostal jedenásť rokov. Prepustiť ho môžu po troch štvrtinách trestu, kdežto v zvyšku EÚ by ako prvotrestanec celu ani nevidel. Ale zákon je zákon. EÚ neraz uvádzala, že nenásilné činy by po prvom prešľape nemali byť vylučované zo spoločnosti a mali by mať možnosť druhej šance. Alebo by sa v takých prípadoch mali využívať alternatívy.

Lenže trestný zákon Slovenskej republiky zvýhodňuje skôr tie násilné činy. Človek by povedal že za únos, alebo – a teraz sa držte – obchod s ľuďmi, čo zahŕňa predaj možno aj vašich orgánov, sú činy horšie ako finančné zločiny. Nie je tomu tak. Stretol som človeka, čo mal za terorizmus menšiu sadzbu ako ja.  Ale čo už, vraj spoločenský záujem stojí nad mojou slobodou.

Ľudia, prečo ste takí krutí? 🙂

Pravdaže, je ľahké vyhovárať sa na zákon. Viete, čo si myslím? A nezabite ma za to. Sú zákony všeobecné a písané. Všeobecný hovorí, že život je vzácny, hovorí, že násilie je spoločensky neprijateľné. A potom sú tu tie písané, ktoré kašlú na všeobecný. Dovoľujú trestať nenásilné činy najtvrdšie v EÚ v podmienkach narúšajúcich dôstojnosť. Lenže za zákonom sú vždy ľudia a tí prichádzajú a odchádzajú. Kedysi mučili pani Horákovú a prokuratúra ju podľa zákona písaného popravila, vďaka zákonom bolo možné za komunizmu uväzniť sedemdesiat tisíc ľudí, zákony uväznili černošku pani Parksovú, lebo neprenechala miesto na sedenie beloške, zákony umožňujú ešte vždy vo svete popraviť homosexuálov, kedysi bolo zákonné upaľovať ženy, lebo existoval pocit prítomnosti zlých duchov, to zákon kedysi prikazoval človeku vydlabať si oči, keď pozeral na zadaného človeka s túžbou. A povedzme si to z opačnej strany. Kedysi počas druhej svetovej vojny tu bol oficiálny štát so zákonmi. Všetci partizáni, ktorých nazývame hrdinami, boli v tej dobe ľudia, čo porušili zákon a činili vlastizradu. Našťastie fašizmus prehral.

Z toho mi vychádza, že zákony sú odrazom ľudí čo vládnu.

Zhruba pred mesiacom ktosi v rádiu Slovensko prednášal, že čo sa týka väzenstva, trestov a súdnictva vôbec, sme na chvoste EÚ. A vedieme v tvrdosti.

Mnoho ľudí tvrdí, že za to čo tu je teraz, môžu minulé vlády. V TV nepočuť nič iné ako spravodlivosť, solidarita, ľudské práva. Prejdite si moje príspevky, či v tých spomínaných prípadoch objavíte jedno z troch zmienených. Bez srandy. Ak to neposúdite vy, ja budem stále neobjektívny.

Viacerí z nás písali pani prezidentke, aj novej ministerke spravodlivosti s detailným opisom a myslím, že aj podloženými argumentami. Ale zabudli sme, že nemáme práva, takže u pani prezidentky nás odbil hovorca jednou vetou: obráťte sa na ministerstvo spravodlivosti. Alebo krivodlivosti? Niekedy si to pletiem.

Napísali sme aj tam a odpoveď stála za to, zároveň bola urážkou inteligencie. Skúsim vystihnúť podstatu na príklade.

JA: Zdravím, v rieke sa drží nejaký nešťastník o skalu, nevie plávať a volá o pomoc. Má doma rodinu a ľutuje, že do rieky vkročil napriek zákazu.

MINISTERSTVO: Prúd rieky tečie šikmo dole. Existuje možnosť kráčať cez rieku ak tam je most.

JA: Stačí lano, môžeme ho zachrániť.

MINISTERSTVO: Zákon neumožňuje záchranné laná. Ale ak sa pustí a nezomrie, môžeme poslať pracovníka, ktorý ho dorazí.

JA: Nebolo by predsa len logickejšie to lano?

MINISTERSTVO: Zákon neumožňuje logiku.

A pod splnomocnenec ministerky dá niekto podpis na pol strany.

Už viem ako sa cítil Don Kichot.

Pri čítaní mojich milovaných kníh som si raz do debilníčka napísal: lekcia, ktorú nám dejiny dali znie, že tyrania a útlak nič nezmôžu voči ľudskému súcitu, že rev krutosti vždy umlčí zjednotený hlas dobra, ktoré proti nej pozdvihnú meč.

No začínam si myslieť, že môžem frázu vyškrtnúť. Každý kto bez mihnutia oka odsúdi ľudský život a nedá mu šancu, je kat. Vďaka zákonom tu máme bandu katov a zopár sudcov, ktorí nezabudli na zákon všeobecný.

Nie zákon všeobecný spôsobí, že sa mladý človek v myšlienkach baví so smrťou ako s dávnou priateľkou, ktorú by rád stretol. To zákon písaný.

Nádej niektorých súdy pochovávajú. Každý deň, a každý deň vstanú, no takí čo opovrhujú násilím a majú horšiu sadzbu ako za znásilnenie… no, rozbolia ich z toho kolená.

Myslím si, že súdy majú zanechávať veci lepšie ako boli a nie vytvárať horšie problémy. Spravodlivosť nevzkriesi mŕtvych ani nevráti čas, no nemala by sama pochovávať rodiny a kradnúť čas. Dofrasa, nie sme korytnačky čo žijú dvesto päťdesiat rokov.

V Biblii sa píše: Keď niekto nohami šliape po všetkých väznených v zemi, keď sa prekrúcajú ľudské práva pred tvárou Najvyššieho, keď sa krivdí človeku pri jeho súdnom spore, či to Pán nevidí?

Či vidí alebo nie, neviem nie som teológ, ale z tohto konkrétneho prípadu mám dojem, že štát (zákon) vraví, že radšej znásilňujte, len preboha, nikdy nie ekonomiku. To môžu iba štátnici.

Pravdaže, za znásilnenie sa dá dostať trest aj dvadsaťpäť rokov, ale tento dotyčný dostal dva a pol roka, lebo pri takýchto činoch sa dá hrať so zákonom do aleluja. Nasledujúce slová nie sú moje vlastné, ale stotožňujem sa s nimi: Prečo je znásilnenie horšie ako vražda? Pri vražde obeť zomrie a už sa nemusí zaoberať tým, čo sa jej stalo. Musí sa tým zaoberať rodina, ale nie obeť. Lenže znásilnenie je oveľa horšie. Obeť s tým musí celý život žiť, pokúsiť sa porozumieť, klásť si otázky, a čo je najhoršie, musí si byť vedomá, že násilník ešte žije, a raz vyjde z väzenia. Obeť myslí na svoje znásilnenie. Každý deň a každú hodinu a v duchu si kladie tisíc otázok. Prežíva všetko znova, krok za krokom, minútu za minútou a robí to stále rovnako ako vtedy (JOHN GRISHAM).

Predtým než niekto niekoho potrestá tvrdo, alebo mu čokoľvek vykoná, napriek tomu, že je to proti logike zákona všeobecného, odporúčam mu pasáž z Kupca Benátskeho (Sheakespeare): Vari keď nás pošteklíš, tak sa nesmejeme? Alebo keď nás poraníš, vari nekrvácame? A keď nás otráviš, vari nezomrieme?

Tí, čo spoznali pravú tvár justície, zomrú aj niekoľkokrát.

Veľmi podozrivý prípad. . . alias ako to u nás chodí.

28.03.2021

V dnešnom príspevku vám sprostredkujem ďalší príbeh spoza mreží o mužovi, ktorého nazvem Pavol. Akademicky vzdelaný človek, ovláda niekoľko jazykov, väčšinu života strávil v Rakúsku. Prežil už vyše päťdesiat zím. Hoci nie je Slovák, jeho bývalá manželka a dcéra sú. Za hrubé mreže ho posadili za obzvlášť závažný zločin podvodu. Čo znamená obzvlášť [...]

Opätovné zadržanie Jankovskej

06.03.2021

Vytúžené prepustenie na slobodu, otvárajú sa dvere, sloboda začína šeptať rečou príjemného vánku. Už len pár krokov a trápenie skončí. Už žiadne námatkové kontroly, vyzliekanie do naha (mne sa to stalo, keď som písal tieto riadky), lebo predpisy tak kážu. Už žiadne trieskanie do dverí o päť štyridsať päť. Zbohom erárne prádlo, zbohom budenie svetlom každú [...]

Naši premiéri! Únosy, bicykle, prostitútky a …

01.03.2021

Celý život ma vychovávali v duchu striktného dodržiavania zákonov, spoločenských konvencií i nasledovania vážených ľudí, čo vedú náš úžasný štát. ,,Tento človek je dar nášho ľudu, náš pán predseda, pán premiér,“ ukazovala mama tučným klobáskovým prstom na muža v obleku, vystupujúceho za sklom televízora. ,,On nás všetkých zachráni!“ dušovala sa [...]

George Floyd Officer Trial

Expolicajta Chauvina uznali za vinného z vraždy Floyda

20.04.2021 23:24, aktualizované: 23:48

Vynesenie verdiktu sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia, budova súdu bola obohnaná ostnatým drôtom aj betónovými zátarasami a do ulíc Minneapolisu boli nasadené tisícky policajtov.

Vladimir Putin

Mierové rozhovory v konfliktnej oblasti? Zelenskyj navrhol Putinovi stretnutie v Donbase

20.04.2021 22:33

Ukrajinský prezident tiež poznamenal, že v konflikte medzi ukrajinskými vládnymi silami a proruskými separatistami "ide o milióny životov".

Armin Laschet

Strach zo zelenej kancelárky zomkol čiernych sokov

20.04.2021 21:47

Annalena Baerbocková alebo Armin Laschet? Jeden z nich s najväčšou pravdepodobnosťou po septembrových parlamentných voľbách v Nemecku nahradí dosluhujúcu kancelárku Angelu Merkelovú.

Peter Kmec, Ide o pravdu

Kmec (Hlas) v Ide o pravdu: Heger je len neinformovaný hovorca Matoviča

20.04.2021 20:30

Ruskí agenti mali byť za výbuchom českého muničného skladu v roku 2014. „SIS aj vojenské spravodajstvo musia informovať poslancov,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Kmec.

captivum

Nikto sa nenarodí ako väzeň, alebo zločinec.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 154549x
Priemerná čítanosť článkov: 4546x

Autor blogu

Kategórie