Založ si blog

Matovič v. s. obyčajní ľudia.

Pokiaľ máte čisté svedomie, môžete čokoľvek. Tak bolo povedané na niekoľkých tlačovkách, ako súčasť defenzívnych odpovedí v otázke diplomovky p. premiéra. Pretože o tom boli jeho úprimné vysvetlenia, o čistom svedomí vo veci niečoho, čo zákon nepovoľuje. A o bezprostrednom presvedčení, že pravidlá neporušil. Najviac ma pobavili vyjadrenia, že veď aj na súde je sudca zhovievavejší k tomu, čo nemal vedomosť o svojom prehrešku, lenže netušil, že v praxi majú na dokázanie vedomosti, alebo lepším slovom – úmyslu, supermoderné, jedinečné, unikátne postupy, ako to dokázať. Postupy, ktoré sú tak ojedinelé, že ich SR môže patentovať. Tak sa poďme pozrieť na to, ako krásne sa u nás delí a rozlišuje medzi ľuďmi takpovediac všednými a tými, ktorí sídlia na horných poschodiach spoločnosti.

Takže k tým postupom. Volajú sa ZAMÁVANIE a ČAS. Ak vás chcú v niečom dostať alebo si dokonca vymámiť priznanie, strčia vás do hotelovej izby so zamrežovaným oknom s all inclusive penziou a troma ,,vysoko kvalitnými“ jedlami denne a zamávajú vám aj s tými svojimi odznakmi s priam povestným glancom. Potom sa zahrajú na renomovaných kuchárov, špecializovaných na prepečené jedlá, a vďaka drakonickým zákonom vás budú po dlhý čas opekať na horúcom rošte beznádeje a vzduchoprázdna, kde sa vaše argumenty strácajú ako sľuby politikov dané pred voľbami, lebo zákon im v praxi umožňuje (teoreticky nie) byť ľahostajnými. Aj keď niekoľkoročná väzba nezlomí odhodlaného ducha, prídu policajné vyhrážky, nátlaky, ktoré keď oznámite, budú vyšetrené buď flagrantne (tými, na ktorých sa sťažujete), alebo vôbec. Prečo? Lebo účel svätí prostriedok.

Som si istý, že pán premiér 21.09.2020 spáchal trestný čin v priamom prenose. §345, Trestného zákona, Krivé obvinenie, hovorí:

  1. Kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

2.Odňatím slobody na tri až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

  1. a) z osobitného motívu, alebo
  2. b) verejne.
  3. Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu alebo iný obzvlášť závažný následok.

Takže ak povedal v priamom prenose, že p. Haščák ukradol štyristo miliónov len zo zdravotníctva, a teda zo štátu, aby ich bez zdanenia poslal na Cyprus, lživo ho obvinil, pretože:

  1. Keď niečo oznamuje verejne a úradne, všetky štátne úrady musia brať jeho slová vážne a na základe §199, ods.2 a §2, ods.10, začať trestné stíhanie a zistiť skutkový stav veci. Tým pádom vedieť, že následkom jeho slov začne trestné stíhanie.
  2. Keby mal verejný činiteľ o tom dôkaz, musel by ho predložiť polícii, a keďže to povedal verejne a nič také predtým neurobil, ani ich nepredložil na tlačovke, vyplýva z toho, že nemal dôkazy a teda slová sú týmto lživé.
  3. Niekoľkokrát argumentoval, že p. Haščák vlastní média, ktoré o ňom píšu nepravdy (OSOBITNÝ MOTÍV).
  4. Mohol svojimi slovami spôsobiť stratu hodnoty aktív alebo akcií holdingu PENTA (ZNAČNÁ ŠKODA).

Čiže schopný prokurátor, hladný po novom prípade, by sa s tým mohol dostatočne pohrať. Samozrejme, neverím, že sa niečo také stane, lebo je pán Matovič vo výkonnej moci, vtedy je dostačujúce trvať na čistom svedomí a neúmysle trestnosti. Nechápte ma zle, toto nemá byť pro Pentovský príspevok, pravdaže si tiež o tom myslím svoje, ale ak máme potvrdiť dnešné slová o právnom štáte, mali by platiť pre každého.

A aby ste nevraveli, že táram do vetra, nech sa páči… príbeh na porovnanie, ktorý ako sa vraví, napísal sám život do knihy krivodlivosť justície.

Stretol som vo väzbe istého pána vyššieho stredného veku, ktorý došiel v lodi manželstva na plytčinu a rozhodol sa vystúpiť. Jeho manželka to nezobrala ústretovo, ba nič spojené s pokojom. Nadávala mu, kričala, chcela na neho zaútočiť, ale on sa schoval za dverami. Myslím, že tento aspekt by vám mal dosť napovedať. Ona rozbila sklo dverí, preto zavolal políciu. Tu sa zastavme pri ňom. Pracoval na SR veľvyslanectve vo Francúzku. Mal na starosti réžiu tejto inštitúcie. Mal jednoduchý zámer, aby ju polícia upokojila, dohovorili jej, lebo tak to väčšinou funguje v ostatných štátoch. Prišli, spútali, zobrali. Smutne pravdivá alegória. Prokurátor ju obvinil z § 360, nebezpečné vyhrážanie a skončila vo väzbe. Dcéra otcovi zavolala, že keď to neodvolá, obesí sa. Takže putoval do rodiska autorov fantasy literatúry, liahne za vlasy pritiahnutých príbehov – teda na prokuratúru. Nik mu neporadil, čo má robiť, a tak prokurátorovi povedal, že skutok sa nestal. Realita: ,,Viete koľko sme s tým mali roboty?“ Tak podpísal niečo, čo ani nečítal. Hotovo. Koniec dobrý – všetko dobré. Aspoň tak by tomu bolo v rozprávke.

Odišiel do Francúzka. Pol roka ani mäkké ň, potom voči nemu začali trestné stíhanie za krivé obvinenie. Volal mu vyšetrovateľ, aby mu určil termín výsluchu. Lenže tento pán sa odvolal na prácu, lebo nemohol odísť len tak. Oznámil, že môže odísť len raz za mesiac, aj to musí dopredu oznámiť. Vyšetrovateľ zložil, a potom volal zas, s ďalším termínom ignorujúc pánove slová. Po opakovanej tvrdohlavosti si dovolil pán urobiť niečo neslýchané. Povedal policajtovi, čo si myslí. Presnejšie: ,,Nedal by som vás riadiť ani premávku na mesiaci.“

Keď prišiel domov, predviedli ho policajti z iného mesta, ani nevedeli v čom ho majú vypočuť. Tak volali vyšetrovateľovi, no ten nezdvíhal, takže po hodinovom efektívne strávenom čase, ho pustili. Znova odišiel do Francúzka, všetko hlásil mailom, ibaže napriek tomu mu poslali predvolanie, o ktorom vedeli, že ho nepreberie. Takže neostávalo nič iné ako zatykač. Zatkli ho, keď prišiel za chorým rodičom a do väzby s ním!

Na prepustenie z väzby uviedol, že robí kontaktného pracovníka veľvyslanectva. Odpoveď justície? ,Na ministerstve obrany nikto taký nepracuje.´ Jeho námietky ,,vypočul“ až krajský súd, keď sa vyjadril –  áno, zistili sme, že pracuje na veľvyslanectve SR, ale to nič nemení na tom, že sa bude skrývať.´

Dávajú mu za vinu okolnosti, vďaka ktorým mu hrozí štyri až desať rokov. Lehota väzby? Tri roky. Po piatich mesiacoch išiel na inú celu, tak netuším čo s ním je.

Takže zákon veru nie je rovný, neplatí pre každého, a môžete ma za to neznášať. Som dennodenným svedkom marenia života, nespravodlivých konaní, ktoré niekedy nemajú ani oporu v zákone. Komu to prekáža? Najväčšie ľudské zločiny sa po stáročia páchajú v mene chýrnej spravodlivosti.

Z médií počúvame reči typu: obhajoba sa snažila spochybniť tvrdenia obžaloby (prokuratúra). Nemalo by to byť naopak? Obžaloba by mala vyvracať tvrdenia obhajoby, t.j. obvinený nemá dokazovať svoju nevinu, ale naopak prokuratúra jeho vinu. Ale z empirického hľadiska je to opačne. Pokiaľ sa nemýlim, niekoľkokrát zazneli v tomto zmysle slová pána Matoviča. Škoda, že nepozná bežné súdne pojednávania obyčajných ľudí. Kiežby tam sedel a videl, akoby s nimi sudca naložil, keby povedia: ,,Nie som vinný, nie som si vedomý úmyslu páchať trestnú činnosť, moje svedomie je čisté. Kto mi bude chcieť veriť, bude mi veriť, a kto nie, tak nie.“

Odpoveď sudcu: ,,Nadobudol som presvedčenie a zo všetkého je jasné, že ste museli mať úmysel páchať trestnú činnosť.“

,,Myslel som si, že všetko čo som citoval, som citoval správne.“

Sudca: ,,Nezaujíma ma, čo ste si mysleli alebo čo bolo správne, zaujíma ma iba zákon, ten ste porušili.“

Nič proti pánovi premiérovi, ale s takýmito argumentami by putoval rovno do výkonu trestu. Ak by bol, samozrejme, medzi obyčajnými ľuďmi.

 

Veľmi podozrivý prípad. . . alias ako to u nás chodí.

28.03.2021

V dnešnom príspevku vám sprostredkujem ďalší príbeh spoza mreží o mužovi, ktorého nazvem Pavol. Akademicky vzdelaný človek, ovláda niekoľko jazykov, väčšinu života strávil v Rakúsku. Prežil už vyše päťdesiat zím. Hoci nie je Slovák, jeho bývalá manželka a dcéra sú. Za hrubé mreže ho posadili za obzvlášť závažný zločin podvodu. Čo znamená obzvlášť [...]

Opätovné zadržanie Jankovskej

06.03.2021

Vytúžené prepustenie na slobodu, otvárajú sa dvere, sloboda začína šeptať rečou príjemného vánku. Už len pár krokov a trápenie skončí. Už žiadne námatkové kontroly, vyzliekanie do naha (mne sa to stalo, keď som písal tieto riadky), lebo predpisy tak kážu. Už žiadne trieskanie do dverí o päť štyridsať päť. Zbohom erárne prádlo, zbohom budenie svetlom každú [...]

Naši premiéri! Únosy, bicykle, prostitútky a …

01.03.2021

Celý život ma vychovávali v duchu striktného dodržiavania zákonov, spoločenských konvencií i nasledovania vážených ľudí, čo vedú náš úžasný štát. ,,Tento človek je dar nášho ľudu, náš pán predseda, pán premiér,“ ukazovala mama tučným klobáskovým prstom na muža v obleku, vystupujúceho za sklom televízora. ,,On nás všetkých zachráni!“ dušovala sa [...]

George Floyd Officer Trial

Expolicajta Chauvina uznali za vinného z vraždy Floyda

20.04.2021 23:24, aktualizované: 23:48

Vynesenie verdiktu sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia, budova súdu bola obohnaná ostnatým drôtom aj betónovými zátarasami a do ulíc Minneapolisu boli nasadené tisícky policajtov.

Vladimir Putin

Mierové rozhovory v konfliktnej oblasti? Zelenskyj navrhol Putinovi stretnutie v Donbase

20.04.2021 22:33

Ukrajinský prezident tiež poznamenal, že v konflikte medzi ukrajinskými vládnymi silami a proruskými separatistami "ide o milióny životov".

Armin Laschet

Strach zo zelenej kancelárky zomkol čiernych sokov

20.04.2021 21:47

Annalena Baerbocková alebo Armin Laschet? Jeden z nich s najväčšou pravdepodobnosťou po septembrových parlamentných voľbách v Nemecku nahradí dosluhujúcu kancelárku Angelu Merkelovú.

Peter Kmec, Ide o pravdu

Kmec (Hlas) v Ide o pravdu: Heger je len neinformovaný hovorca Matoviča

20.04.2021 20:30

Ruskí agenti mali byť za výbuchom českého muničného skladu v roku 2014. „SIS aj vojenské spravodajstvo musia informovať poslancov,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Peter Kmec.

captivum

Nikto sa nenarodí ako väzeň, alebo zločinec.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 154533x
Priemerná čítanosť článkov: 4545x

Autor blogu

Kategórie